Hibiskus (50g)

Nowy produkt

2,65 zł brutto


2,15 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Co to jest herbata z Hibiskusa(Hibiscus Sabdariffa) ?

Hibiskus znany również jako malwa sudańska to roślina pochodząca z dalekiego Wschodu. Od lat wykorzystywana w formie leczniczego naparu, o charakterystycznym posmaku cierpkiej żurawiny i jasnoróżowej barwie roztworu. Znany jest na całym świecie. Podawany zarówno na zimno jak i gorąco.

Dlaczego warto pić napar z kwiatostanu Hibiskusa?

Napar z kwiatostanu Hibiskusa szczególnie wskazany jest dla osób cierpiących na nadciśnienie. Udowodniono naukowo, że może zwalczać nadciśnienie tętnicze. Pijąc herbatę Hibiskusową wspierasz swój organizm w obniżaniu ciśnienia skurczowego krwi.

Inną zaletą jest fakt, iż Hibiskus to znakomite źródło przeciwutleniaczy, a już po jednej godzinie od wypicia naparu dochodzi do pełnego przyswojenia składników odżywczych zawartych w herbacie sporządzonej z kwiatu Hibiskusa.

Hibiskus może pomagać w walce z nadwagą, oczyszcza organizm wspomagając jednocześnie prawidłową prace wątroby. Wzmacnia układ odpornościowy, wspomaga trawienie. Może działać przeciwzapalnie i łagodzić podrażnienia przewodu pokarmowego.

Jak przygotować napar z Hibiskusa?

Najpowszechniejszy sposób przygotowywania naparu to zalewanie kwiatu wodą o temperaturze ok. 97°C, przykrycie i odczekanie 10-15minut. W zależności jak silny roztwór chcemy uzyskać, zaleca się stosowanie od 5 do 10g na 250-300ml wody. Zaleca się pić 1-2 filiżanki naparu dziennie rano.
Kwiat Hibiskusa można dodać również do innych herbat traktując go jako lekko kwaśny dodatek, który zabarwi nasz napar do jasnoróżowej barwy.

*Nie zaleca się spożywać więcej niż 1L naparu dziennie ze względu na dużą zawartość manganu
*Zawsze po wypiciu pamiętaj aby przepłukać jamę ustną wodą, tak aby intensywne kwasy zawarte w herbacie nie uszkodziły szkliwa Twoich zębów.
*Pamiętaj, że przed użyciem zawsze warto jest skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
**Przeciwwskazania: Ciąża


Inne zastosowanie:

Napar z kwiatu Hibiskusa wykorzystywany jest również jako naturalny kosmetyk. Najciekawszym przykładem może być płukanka do włosów, która nadaje miodowo-rudawy odcień i naturalny połysk.

Informacje o produkcie

Producent:

Zielarnia Kujawska

Składniki:

100% liście kwiatostanu Hibiskusa


Ilość netto:

50g

Termin przydatności:

Wszystkie produkty pochodzą z regularnych dostaw.

Kraj pochodzenia

INDIE

Przechowywanie:

W suchych warunkach o temperaturze pokojowej. Miejsce niedostępne dla dzieci